Bliżej ubogich

KyP1

W przeddzień kolejnej rocznicy zatwierdzenia Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN opuszczamy zimne Katowice i lecimy do ciepłego Madrytu. Czapki i rękawiczki chowamy do walizki. Tutaj nie będą nam potrzebne. Jest z nami proboszcz katowickiej parafii – o. Bartek Madejski oraz znany wszystkim o. Tomek Maniura. Na miejscu spotykamy polskiego prowincjała o.Pawła Zająca, wiceprowincjała prowincji śródziemnomorskiej o. Ismaela Garcię, aż wreszcie generała Zgromadzenia Oblatów MN – o. Luisa Lougena. Takie osobistości w jednym miejscu? Co ich tu przywiodło

CZYTAJ WIECEJ

OMI 4 ever

Kasia.Pau„ I poślubię cię sobie na wieki, przez wierność” (por. Oz 2, 21.22)
„Ty na zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy” (Łk 15, 31)

Dzień 17 lutego jest szczególnym dniem dla oblatów i rodziny oblackiej. Ten dzień jednak na zawsze zapamietają jeszcze bardziej, Kasia i Paulina, pierwsze polskie oblatki, które złożą swoje śluby wieczyste w Madrycie. Uroczystości będzie przewodniczył o. Louis Lougen OMI, Superior Generalny Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

CZYTAJ WIECEJ

Eugeniusz spoglądał na nas z nieba...

jmj2016.4
                          OMI = nasze życie jest darem, błogosławieńswem dla innych.
 
Minęły już ponad trzy miesiące od czasu kiedy to młodzież oblacka  z całego świata spotkała się we Wrocławiu. To sporo  czasu, jednak przeżycia, które głęboko zapadły w naszych sercach, są nadal żywe, tak jakby to spotkanie miało miejsce wczoraj.
Jest mi naprawdę trdno opisać w kilku zdaniach, co oznaczały dla mnie te dni z oblatami i młodzieżą oblacką z całego świata we Wrocławiu. 
 
CZYTAJ WIECEJ

Wielkich dzieł Boga nie zapominajcie…

intro

“Wielkich dzieł Boga nie zapominajcie…”

25 stycznia 2016 roku z wszystkich serc oblackichpopłynie wielkie dziękczynienie z okazji jubileuszu 200-lecia istnienia zgromadzenia. Nie może go zabraknąć także w Hiszpanii i naszej oblatkowej wspólnocie. W prostocie serca chcemy świętować to wielkie wydarzenie razem: oblaci, siostry oblatki, AMMI, wspólnoty świeckich żyjące charyzmatem oblackim.

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Koniec asfaltu

peru 1142

Wspomienia z Peru

Pewnie każdy z Was zastanawia się, dlaczego pisząc o doświadczeniu misyjnym w Peru wybrałam taki tytuł. Dotyczy on znaków drogowych, które mijałyśmy po drodze do Moran Lirio- wioski położonej na wysokości 3600 m n.p.m., gdzie mieszkałyśmy podczas miesięcznego pobytu w Peru.

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Budźmy świat

TeresaBudźmy świat – tym razem w Peru...

W sierpniu trzy siostry oblatki lecimy do Peru, na miesięczne doświadczenie misyjne. Jest to dla nas ogromna radość, ponieważ Pan Bóg otwiera przed nami nowe drogi, które pomagają odkryć jeszcze głębiej nasze powołanie jako Misjonarek Oblatek Maryi Niepokalanej. Zapewne będzie to czas, w którym będziemy mogły doświadczyć tego, „kim jesteśmy i do kogo zostałyśmy posłane”.
CZYTAJ WIĘCEJ

Página 1 de 2