Eugeniusz spoglądał na nas z nieba...

jmj2016.4
                          OMI = nasze życie jest darem, błogosławieńswem dla innych.
 
Minęły już ponad trzy miesiące od czasu kiedy to młodzież oblacka  z całego świata spotkała się we Wrocławiu. To sporo  czasu, jednak przeżycia, które głęboko zapadły w naszych sercach, są nadal żywe, tak jakby to spotkanie miało miejsce wczoraj.
Jest mi naprawdę trdno opisać w kilku zdaniach, co oznaczały dla mnie te dni z oblatami i młodzieżą oblacką z całego świata we Wrocławiu. 
 
CZYTAJ WIECEJ

Mission (Im)possible

grupo

"Mission Impossible", pod takim hasłem odbył się kolejny zjazd Niniwy w Kokotku.
Jak co roku, w piękne majowe dni, z całej Polski zjechała się do Kokotka, oblacka młodzież, aby dzielić się wspólnie swoją wiarą. Młodzi mieli swoje noclegi u mieszkańców Kokotka, którzy jak zawsze bardzo serdecznie ich przyjęli. Także nam, udało się tym razem tam dojechać.

CZYTAJ WIĘCEJ

W Hiszpanii czy Afryce, na północy czy na południu...

PeregrinandoNo właśnie. Nie ważne, gdzie każda z nas była podczas Wielkiego Tygodnia, aby wspólnie z wiernymi przeżywać Triduum Paschalne, które kończy się Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego, bo przecież w każdym z tych miejsc otrzymaliśmy, tą samą Dobrą Nowinę. A jest nią świadomość tego, że JEZUS CHRYSTUS, który umarł za każdego z nas, ŻYJE.

CZYTAJ WIĘCEJ

Miłosierni jak Ojciec

vitocruzroja2
"Miłosierni jak Ojciec” – chorym nieść nadzieję
 
Jesteśmy w trakcie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, w którym papież Franciszek zaprasza nas, abyśmy w szczególny sposób wprowadzali w nasze życie uczynki miłosierdzia; abyśmy byli „miłosierni jak Ojciec”. Pan Bóg chce, byśmy szli Jego śladami z otwartym sercem, gotowi przyjąć Jego miłosierdzie i zanieść je innym.
 
CZYTAJ WIĘCEJ

Wielkich dzieł Boga nie zapominajcie…

intro

“Wielkich dzieł Boga nie zapominajcie…”

25 stycznia 2016 roku z wszystkich serc oblackichpopłynie wielkie dziękczynienie z okazji jubileuszu 200-lecia istnienia zgromadzenia. Nie może go zabraknąć także w Hiszpanii i naszej oblatkowej wspólnocie. W prostocie serca chcemy świętować to wielkie wydarzenie razem: oblaci, siostry oblatki, AMMI, wspólnoty świeckich żyjące charyzmatem oblackim.

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Página 1 de 4