Bliżej ubogich

KyP1

W przeddzień kolejnej rocznicy zatwierdzenia Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN opuszczamy zimne Katowice i lecimy do ciepłego Madrytu. Czapki i rękawiczki chowamy do walizki. Tutaj nie będą nam potrzebne. Jest z nami proboszcz katowickiej parafii – o. Bartek Madejski oraz znany wszystkim o. Tomek Maniura. Na miejscu spotykamy polskiego prowincjała o.Pawła Zająca, wiceprowincjała prowincji śródziemnomorskiej o. Ismaela Garcię, aż wreszcie generała Zgromadzenia Oblatów MN – o. Luisa Lougena. Takie osobistości w jednym miejscu? Co ich tu przywiodło

CZYTAJ WIECEJ

OMI 4 ever

Kasia.Pau„ I poślubię cię sobie na wieki, przez wierność” (por. Oz 2, 21.22)
„Ty na zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy” (Łk 15, 31)

Dzień 17 lutego jest szczególnym dniem dla oblatów i rodziny oblackiej. Ten dzień jednak na zawsze zapamietają jeszcze bardziej, Kasia i Paulina, pierwsze polskie oblatki, które złożą swoje śluby wieczyste w Madrycie. Uroczystości będzie przewodniczył o. Louis Lougen OMI, Superior Generalny Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

CZYTAJ WIECEJ

Eugeniusz spoglądał na nas z nieba...

jmj2016.4
                          OMI = nasze życie jest darem, błogosławieńswem dla innych.
 
Minęły już ponad trzy miesiące od czasu kiedy to młodzież oblacka  z całego świata spotkała się we Wrocławiu. To sporo  czasu, jednak przeżycia, które głęboko zapadły w naszych sercach, są nadal żywe, tak jakby to spotkanie miało miejsce wczoraj.
Jest mi naprawdę trdno opisać w kilku zdaniach, co oznaczały dla mnie te dni z oblatami i młodzieżą oblacką z całego świata we Wrocławiu. 
 
CZYTAJ WIECEJ

Mission (Im)possible

grupo

"Mission Impossible", pod takim hasłem odbył się kolejny zjazd Niniwy w Kokotku.
Jak co roku, w piękne majowe dni, z całej Polski zjechała się do Kokotka, oblacka młodzież, aby dzielić się wspólnie swoją wiarą. Młodzi mieli swoje noclegi u mieszkańców Kokotka, którzy jak zawsze bardzo serdecznie ich przyjęli. Także nam, udało się tym razem tam dojechać.

CZYTAJ WIĘCEJ

Miłosierni jak Ojciec

vitocruzroja2
"Miłosierni jak Ojciec” – chorym nieść nadzieję
 
Jesteśmy w trakcie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, w którym papież Franciszek zaprasza nas, abyśmy w szczególny sposób wprowadzali w nasze życie uczynki miłosierdzia; abyśmy byli „miłosierni jak Ojciec”. Pan Bóg chce, byśmy szli Jego śladami z otwartym sercem, gotowi przyjąć Jego miłosierdzie i zanieść je innym.
 
CZYTAJ WIĘCEJ

Página 1 de 4